Haber

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te açıklama yapıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs 2 tipi seçimleri öncesi deprem bölgesi ziyareti kapsamında Gaziantep’te açıklamalarda bulunuyor.

“EKİM-KASIM AYINDAN KALICI KONUT TESLİMATINA BAŞLIYORUZ”

“Ben dimdik ayaktayım. Dik duracağız, dik durmayacağız. Kardeşlerim, dünyada bu kadar kısa sürede afet enkazını kaldıran, şehirlerini yeniden yapan başka bir ülke yok. depremin ikinci haftası itibari ile kalıcı konutlar Allah’ın izniyle ekim ve kasım ayı itibari ile kalıcı konut teslimlerine başlıyoruz.Hedefimiz toplam 650 bin olan illerimizi tüm altyapısı ve sosyal yapısıyla ayağa kaldırmak. 319 bini bir yılda tamamlanacak.”

‘ŞU ANDA 100 BİN KİŞİ VAR’

“Şu anda bölgede kaç kişi var diye sordum. Yolda gördüklerimizin dışında bölgede 100 bin kişi var.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN GAZİANTEP’E METRO, TREN VE ŞEHİR HASTANESİ İLE İLGİLİ MÜJDE

“Yatırım, üretim ve ihracat olmadan depremzede kardeşlerimizi iyileştirme imkanı bulamayız. Bugüne kadar olduğu gibi yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yolunda atacağımız her adımda Gaziantep’in yanında olacağız.” Şimdi şehir.Daha da önemlisi onların hakkını veriyor.Amanos Tünellerinin yapılmasıyla inşallah Gaziantep’e şükranlarımızı sunacağız.Bir an önce metro projesinin hayata geçmesini sağlayarak şehirdeki hatları rahatlatacağız. Şehir hastanemiz hizmete başlayacak.”

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

KAYNAK: HABER7

haber-bayrampasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu